Ortaokul Hakkında - ORTAOKUL

Formkampüs Kolejinde anasınıfı, ilkokul ve ortaokul seviyesinde eğitim verilmektedir.     Ortaokul öğrencilerimizin Eğitim-Öğretim göreceği derslikler okulumuzun 2. katında yer almaktadır ve en fazla 24 kişilik sınıflarda 12 adet derslikten oluşmaktadır. Ortak olarak resim,müzik,laboratuar,Teknoloji tasarım dersliği,spor salonu,konferans salonu kullanılmaktadır.

          Eğitim-Öğretimin sağlıklı yürüyebilmesi için fiziki mekânlar öğrencilerin yaş guruplarına göre planlanmış ve ayrılmıştır. Öğrencilerin güvenliğini sağlamak açısından okulumuza giriş-çıkışlar tek noktadan güvenlik görevlimizin nezaretinde yapılmaktadır. Hiçbir öğrenci velisinin izni olmadan dışarı bırakılmamakta, kayıt esnasında belirtilen velinin bilgisi dâhilinde dışarı çıkabilmektedir.

Okulumuzu ziyarete gelen veli ve misafirlerimiz giriş kapımızdaki güvenlik görevlimiz tarafından karşılanıp halkla ilişkiler görevlilerimize yönlendirilmektedir. Veli ve misafirlerimizin takip edecekleri iş - ilgi ve istekleri doğrultusunda ilgili birimlerimize yönlendirme yapılmakta, (Kurucu, Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, Rehberlik, Muhasebe, Danışma, Halkla İlişkiler, Ders Öğretmeni vb.) velilerimizin istekleri hızlı bir şekilde karşılanmaktadır.

           Formkampüs koleji eğitim modelinde çocuğun gelişimine genetik, yapıcı ve ekolojik bir yaklaşımla bakılmaktadır. Bu özgür ortam içerisinde çocuklar yalnız başlarına, akranları ile ve yetişkinlerle birlikte yaşadığı deneyimler sayesinde anlama, öğrenme ve bilmenin zevkini tadacaklardır. Bu yaşantılar yolu ile yetişkinler de çocuklarla birlikte oynamanın, konuşmanın, düşünmenin ve bilinmeyenleri birlikte keşfetmenin zevkini yaşayacaklardır.

Öğrencilerimizin konforlu ve güvenli bir yolculuk yapabilmeleri için;

- Araçların yeni model olması,

- Sürücülerin alanında uzman olması,

- Her araçta en az lise mezunu rehber personel bulunması,

- Çalışan görevlilerin kılık-kıyafet, konuşma ve davranışlarının Eğitim-Öğretim ortamına uygun olması, sağlanmıştır.

          Öğrencilerimizin ders saatleri 09:00 ile 16:15 arasında günlük 8 saat olarak planlanmıştır.

Servislerimizin okula giriş saati en geç 1. dersin başlamasına 10 dakika kala olmaktadır.

Okulumuzun bahçesi öğrencilerimizin yaş guruplarına göre dizayn edilmiştir. Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul'un bahçeleri ve oyun alanları birbirlerinden ayrılarak rahat teneffüs yapma imkanı sağlanmıştır.

Öğrencilerimizin okul binasına giriş ve çıkışları ayrı kapı ve merdivenlerden sağlanmaktadır. Öğrenci yığılmalarının ve birbirlerine zarar vermelerinin engellenmesi amacıyla gerekli tedbirler projelendirme aşamasında en baştan alınmıştır.